prihlasit-se-k-odberu-novinek

O nás

Za dobrý život na Jemnicku

Jemnice – rozvoj regionu

Snažíme se o rozvoj regionu!

Rodáci bývají hrdí na místo odkud pochází. Zvláště pokud má bohatou historii a je něčím známé. V našem městě se tak můžeme pochlubit zajímavou historií, slavností Barchan (která bude možná jednou zapsána i jako součást světového dědictví Unesco). Máme hradby a jiné památky, jako zázrakem se opravil kostelík sv. Víta. Dobrou reklamu nám dělá čaj nesoucí část názvu Jemnice. Krásné parky, kolem příroda, hezká krajina.

Můžeme vnímat snahy okolních městeček o vytvoření dobrého místa pro život a trvale udržitelný rozvoj regionu. Telč se přeměnila v město památek a prázdninové pohody, ve Slavonicích jdou podobnou cestou – cyklostezky, filmový festival, propagace přírody. Dačice mají svůj zámek a krásný nový park na náměstí. Na dohled máme národní park Podyjí s nádhernými památkami. Všechno jsou to místa, kam lidé rádi zavítají a tráví tam dovolenou Přímo se nabízí využít těchto příležitostí a být součástí tohoto dění.

Dobré místo pro život

Dobré místo pro život-to je něco, co si každý přeje, kde je dobře, kam se rád vrací, na které vzpomíná. Místo, kde se dá prožít dětství i život, místo kde je možno vyrazit na výlet, svobodně dýchat, vykoupat se v rybníce, zajezdit si po okolí na kole. Místo, kde je člověk šťastný a může načerpat pozitivní zážitky. Nemusí být úplně bohatý, ale šťastný a zdravý.

Byl bych rád, aby naše město takové bylo. Aby celý náš region takový byl. Aby lidé například z Ostravy či Prahy mohli říct – jo tam u vás, tam je krásně…..

Současné dění

Bohužel současné dění směřuje k opaku. Nejsme daleko od toho, aby se začalo říkat – Jemnice, to je to město kde je zápach a špatně se tam žije. Místo krásné přírody budeme mít velkovýkrmny a masokombinát. Staneme se nechtěnou okrajovou oblastí, která je určena pouze k tomu, aby generovala zisky zámeckým podnikatelům.

Jako občan a bývalý starosta musím říci rozhodné slovo, pokusit se pomoci směřovat dění správným směrem. Proto jsem s ostatními založil občanské sdružení (či jak se správně říká spolek) pod názvem ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU, z.s.

Cílem je rozvoj našeho regionu, ochrana životního prostředí, zdraví obyvatel a obrana občanských svobod. Chceme se zasazovat proti výstavbě velkovýkrmen a masokombinátu, chceme zabránit nepromyšleným krokům, které mohou nenávratně zničit náš život.

PaedDr. Jiří Tříska


Účel spolku:

  • Rozvoj Jemnického regionu
  • Ochrana občanských svobod
  • Ochrana přírody a krajiny
  • Ochrana veřejného zdraví
  • Ochrana životního prostředí

Kontakt:

ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU, z. s.

Sídlo: V Zahrádkách 164, 675 31 Jemnice

IČO: 11743042

Spolek je zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně v oddílu L, vložce číslo 27806.

info@zadobryzivot.cz

Co je nového:

Aktuality