O nás

Za dobrý život na Jemnicku

Jemnice – rozvoj regionu

Snažíme se o rozvoj regionu!

Rodáci bývají hrdí na místo odkud pochází. Zvláště pokud má bohatou historii a je něčím známé. V našem městě se tak můžeme pochlubit zajímavou historií, slavností Barchan (která bude možná jednou zapsána i jako součást světového dědictví Unesco). Máme hradby a jiné památky, jako zázrakem se opravil kostelík sv. Víta. Dobrou reklamu nám dělá čaj nesoucí část názvu Jemnice. Krásné parky, kolem příroda, hezká krajina.

Můžeme vnímat snahy okolních městeček o vytvoření dobrého místa pro život a trvale udržitelný rozvoj regionu. Telč se přeměnila v město památek a prázdninové pohody, ve Slavonicích jdou podobnou cestou – cyklostezky, filmový festival, propagace přírody. Dačice mají svůj zámek a krásný nový park na náměstí. Na dohled máme národní park Podyjí s nádhernými památkami. Všechno jsou to místa, kam lidé rádi zavítají a tráví tam dovolenou Přímo se nabízí využít těchto příležitostí a být součástí tohoto dění.

Dobré místo pro život

Dobré místo pro život-to je něco, co si každý přeje, kde je dobře, kam se rád vrací, na které vzpomíná. Místo, kde se dá prožít dětství i život, místo kde je možno vyrazit na výlet, svobodně dýchat, vykoupat se v rybníce, zajezdit si po okolí na kole. Místo, kde je člověk šťastný a může načerpat pozitivní zážitky. Nemusí být úplně bohatý, ale šťastný a zdravý.

Byl bych rád, aby naše město takové bylo. Aby celý náš region takový byl. Aby lidé například z Ostravy či Prahy mohli říct – jo tam u vás, tam je krásně…..

Současné dění

Bohužel současné dění směřuje k opaku. Nejsme daleko od toho, aby se začalo říkat – Jemnice, to je to město kde je zápach a špatně se tam žije. Místo krásné přírody budeme mít velkovýkrmny a masokombinát. Staneme se nechtěnou okrajovou oblastí, která je určena pouze k tomu, aby generovala zisky zámeckým podnikatelům.

Jako občan a bývalý starosta musím říci rozhodné slovo, pokusit se pomoci směřovat dění správným směrem. Proto jsem s ostatními založil občanské sdružení (či jak se správně říká spolek) pod názvem ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU, z.s.

Cílem je rozvoj našeho regionu, ochrana životního prostředí, zdraví obyvatel a obrana občanských svobod. Chceme se zasazovat proti výstavbě velkovýkrmen a masokombinátu, chceme zabránit nepromyšleným krokům, které mohou nenávratně zničit náš život.

PaedDr. Jiří Tříska


Účel spolku:

  • Rozvoj Jemnického regionu
  • Ochrana občanských svobod
  • Ochrana přírody a krajiny
  • Ochrana veřejného zdraví
  • Ochrana životního prostředí

 

Děkujeme všem našim donátorům za podporu naší činnosti. 

 

„Projekt Limity pro velkochovy na Jemnicku (č. 62500-2022-004-AG12-4Q-0007) podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.“

“The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.”

Kontakt

ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU, z. s.

Sídlo: V Zahrádkách 164, 675 31 Jemnice

IČO: 11743042

Spolek je zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně v oddílu L, vložce číslo 27806.

info@zadobryzivot.cz

Co je nového:

Aktuality