Zastupitelé v Jemnici vzali vodu občanům a dali ji jen Kolářovi

zastupitelé Jemnice dali vodu jen KolářoviZastupitelé v Jemnici dne 22.6.2022 téměř jednomyslně zamítli možnost vybudovat záložní zdroj vody pro celou Jemnici. Místo toho v druhém hlasování poskytli městský pozemek k vybudování vrtů pouze pro podnikatelské záměry Ing. Koláře. Zároveň tak popřeli závazný strategická plán města, ve kterém se hovoří, že nedostatek pitné vody je zásadním ohrožujícím faktorem pro město s tím, že je třeba vybudovat záložní zdroj pitné vody. Celé to vyznělo jako úplný výsměch občanům a veřejně se již hovoří o korupci (na úvodu je fotografie ze zasedání zastupitelstva, kde občené také drželi transparenty o korupci). Na budování záložních zdrojů vody a záložních vrtů pro občany obcí jsou navíc poskytovány vysoké dotace, které bychom mohli mít k dispozici. Občané by tak mohli mít levnější vodu, to ale zastupitelé zamítli. Naopak Ing. Kolář využitím spodní vody může ušetřit resp. vydělat navíc v případě vybudování drůbežích jatek několik milionů ročně.  Obě hlasování navíc proběhla v okamžiku, kdy byl již několik hodin vynesen rozsudek o konání referenda. Zastupitelé se tak evidentně v rychlosti snažili přihrát městský pozemek Rhea Holdingu, ačkoli dle rozsudku se měli výslovně zdržet jakéhokoli rozhodování (před hlasování na to byli dokonce přítomnými občany upozorněni). V podpoře Ing. Koláře byli při diskusi velmi aktivní zastupitelé Hošek, Nevrkla, Tymkiv, Bařinka, Vyhnálek.

Proti využití městského pozemku k vybudování záložního zdroje vody pro Jemnici hlasovali zastupitelé Vyhnálek (KDU ČSL), Hopian (KSČM), Babišová (ANO), Nevrkla a Tymkiv (ODS), Bařinka (Mladí za rozvoj), celá SNK. Pouze starosta Slabý podpořil aktivně  vodu pro občany Jemnice, bohužel byl v tom osamocen. Hlasování se zdrželi Havlíček a Karpíšek.

Poskytnutí mětského pozemku k vybudování vrtů pouze ve prospěch Rhea Holdingu naopak drtivá většina zastupitelů aktivně podpořila (proti byl pouzestarosta M. Slabý  a zastupitel R. Havlíček). Podrobně hlasování níže v tabulkách (staženo ze zápisu z jednání zastupitelstva):

 

 

 

 

 

 

 

Průvodní diskusi včetně stanovisek občanů kolem hlasování zaznamenanou v zápisu zastupitelstva si můžete přečíst zde