Připravuje se zničení Jemnice kvůli podřadným pracovním místům

V Jemnici navrhuje firma ZEOBS pana Koláře postavit masokombinát-jatka na zpracování drůbeže. Vzorem mají být prý jatka v Modřicích u Brna – bude se jednat prakticky o provoz identické velikosti a zaměření. Lze tedy předpokládat, že nabídka pracovních míst pro naše občany bude obdobná jako v Modřicích. Na internetu na www.pracomat.cz lze nalézt tyto aktuální nabídky:

A) inzertní nabídka z  3.8.2021:

– nabízíme práci na lince při zpracování a balení drůbežího masa a výrobků, chladné pracovní prostředí cca 8 st., práce na dvě směny, někdy i o sobotách a svátcích, hrubý plat 16380,- Kč, práce je vhodná pro uchazeče s vysokoškolským vzděláním (!) …..více zde

B) inzertní nabídka z 25.10.2021:

– zpracování a balení drůbežího masa, práce na dvě směny, hrubý plat 12500,- Kč, práce vhodná pro cizince….více zde

Ze všeho tedy vyplývá, že návoz zvířat k porážce a dopravní ruch nás bude obtěžovat také o víkendech svátcích (krásné nedělní ráno, vychází slunce, nad Podolím se ozvývá hukot kamionů a křik dělníků vykládající bedničky s polomrtvými kuřaty. Na celé město se line hukot ventilátorů chlazení, z komínů se valí plynové spaliny, na směnu přijíždí přes Podolí kolem 200 dělníků …….).  Práce bude nejspíše na dvě směny, neboť investici do celého výrobního závodu je třeba maximálně využít. Výhodou bude možná levné stravování pro pracovníky za 25 Kč. Zřejmě každý den drůbeží. Neboť levné suroviny a drůbežího separátu zde bude hodně. Jistě se všichni těšíme na tuto perspektivu, kterou nám přináší naši zastupitelé.