prihlasit-se-k-odberu-novinek

Přijďte na zastupitelstvo 25.5.2022 – bude se rozhodovat o budoucnosti Jemnice – voda jen pro Ing. Koláře?

Dne 25.5.2022 v 18 hodin ve velké zasedací síni Městského úřadu se bude na veřejném zasedání rozhodovat o podzemní vodě v Jemnici – bude jen pro Ing. Koláře a plánovaná drůbeží jatka? Přjďte se podívat, jak zastupitelé rozhodnou o budoucnosti našeho města. 

Plánovaná jatka budou mít spotřebu několikanásobně větší než celá Jemnice. Při používání podzemní vody by úspora (tj. další zisk) pro Ing. Koláře představovala řádově desítky až stovky milionů korun za dobu provozování velkých jatek. Pokud se tedy využije v obrovské míře spodní voda, pro občany již prakticky nic nezbyde. Stávající studny a vrty mohou úplně vyschnout. Připravuje se 6 vrtů, každý o hloubce 120 metrů. Některé by měli být i na pozemku města Jemnice – zastupitelstvo zatím vycházelo plně vstříc Ing. Kolářovi, který uvedl, že má blízké přátelské a obchodní vazby na mnohé zastupitele, prý se za to nestydí. Zastupitelé zřejmě také ne.

Budou občané nakonec odkázáni jen na stále dražší vodu z Vranovské přehrady? Bude podzemní voda v Jemnici jen pro Ing. Koláře? Kolik rodin s dětmi si bude muset půjčit na rostoucí platby za vodu? Koupí si miliardář další vrtulník nebo Ferrari?

Voda se na jatkách používá na oplachy, je kontaminovaná krví, výkaly zvířat, používanou desinfekcí a pod. Finálně bude končit ve Vranovské přehradě, odkud se čerpá stále se zdražující „pitná voda“ pro Jemnici.