Pravda o vodě odhalena – obrovská spotřeba drůbežích jatek Ing. Koláře

Dne 25.5.2022 se konalo v Jemnici zastupitelstvo, kde zazněly další dosud utajované informace o drůbežích jatkách v Jemnici. Plánovaná spotřeba vody bude nejméně 250 tisíc m3 ročně. Přitom spotřeba vody celé Jemnice, tj. všech obyvatel a dosavadních podniků je cca 130 tis m3.

Zastupitelé zřejmě mají od Ing. Koláře více informací, které stále nejsou oficiálně zveřejněny. Ostatně Ing. Kolář občanům již na podzim říkal: „…nic Vám neřeknu…“. Utajování informací má zjevnou souvislost s obrovskou zátěží pro občany, kterou bude projekt drůbežích jatek představovat. Ještě v lednu se občanům oficiálně v anketě předkládaly matoucí informace o výrobě mamelády, musli tyčinek či jogurtů. Přitom již na podzim 2021 se připravoval projekt drůbežích jatek (důkaz zde )

Voda pro páchnoucí jatka se má získávat z 6 vrtů, každý o hloubce 120 m. S vrty se dokonce uvažuje na pozemcích města, přičemž voda by tak sloužila pro navýšení zisků miliardáře Koláře (každý m3 odebrané podzemní vody bude znamenat navýšení zisku o cca 50 Kč, jedná se tedy o několik milionů ročně….). Další voda (a také pojistka pro případ sucha, kdy už v zemi nebude vůbec nic) má být získávána pomocí napojení na přivaděč z Vranovské přehrady. Kvůli tomu se rozkope ulice kolem Źidovského hřbitova a silnice u autobusového nádraží. S tímto napojením zastupitelé většinově vyjádřili souhlas. Připravené hlasování o vrtech bylo zásahem starosty odloženo na příští zastupitelstvo (předpokladané jednání bude 22.6.2022). Některým zastupitelům za ODS se však odložení nelíbilo a hlasovali proti odložení. Jejich podpora pro miliardáře Koláře je velká, ostatně i pro výkrmnu drůbeže vyslovili velkou podporu a před hlasováním k tomu měli pochvalný projev Ing. Nevrkla i Ing. Nevěčný (více zde ). ODS měla na toto volební období následující program:

  • pečovat, zodpovědně, zeleň, doktor, domov, lesy, tradice….
  • rozvíjíme zeleň jako významný charakteristický prvek v Jemnici, začleňujeme ji společně s památkami do turistických tras
  • zaručujeme vám vždy rozumný způsob řešení…..prosazujeme to, co je ku prospěchu většiny občanů a našemu městu. Jde nám o to, aby Jemnice byla vnímána jako vlídné a klidné město k životu svých obyvatel a návštěvníků. Chceme zdravé životní prostředí, historické tradice a odkaz našich předků (celý předvolební leták zde)