Jaké je to jinde

Jaké je to jinde ? Zde je ke stáhnutí veřejný zápis z jednání obecního zastupitelstva obce Jiřice u Miroslavi ze dne 7.9.2020. V této obci provozuje Rhea holding pana Koláře prasečák. Jeho reakce na stížnosti obyvatel vůči zápachu je zapsána v bodě ad8):
pan N. uvedl, že uvažuje o tom, že dům prodá a s celou rodinou odejde. Když k nim přijede rodina, tak hned odjíždí, protože se tady nedá žít. Smrad je na dvoře, na zahradě, když větrá, tak to naleze do baráku, zasmradí to auta. ……. Tak se mu pan předseda představenstva pan K. vysmál. Prý že si má uklidit v autě, protože tam má zřejmě chcíplou myš. Že to je blbost, že by se od prasečáku nasmradila auta.Dále jim sdělili, že výkrmna prasat nemůže zapáchat a nechápou co jim zde smrdí. V zájmu pana K. je, aby vytvořil dobré životní prostředí pro prasata. Řekl jim, že jsou blbci, když si tady postavili domy a víceméně naznačil že oni žádná opatření dělat nebudou, není pro to důvod. více ZDE

Štítaryvíce ZDE

Ve Štítarech prasečák odmítají – více ZDE

Hejnice u St. Hobzívíce ZDE Zahájení výstavby farmy Hejnice bylo bez právoplatného stavebního povolení, stavba byla zastavena stavebním úřadem v Dačicích. Je to důkaz toho, že investor nerespektuje platné zákony a úřední rozhodnutí.