prihlasit-se-k-odberu-novinek

Potřebujeme doplnit vyčerpaný rozpočet! 

Radnice rozhazuje peníze obrovským tempem a zatěžuje tím rozpočet města. Nesmyslné náklady potřebuje v rozpočtu kompenzovat a chystá se navýšit poplatek za odvoz popelnic na 840 Kč.

Na zasedání zastupitelstva 15.11.2023 je koalicí připravováno hlasování o zvýšení poplatků za odpady na 840 Kč (například v Brně se platí pouze 670 Kč) a zároveň navýšení poplatků za psy o 25 až 50 % (dle jednotlivých kategorií).

Výnos ze zvýšení poplatků přijde do nesmyslně zatíženého městském rozpočtu. Z něj se v uplynulých týdnech hradil například nový nábytek na objednávku místostarosty (pravděpodobně z důvodu schváleného navýšení počtu zaměstnanců úřadu) a více jak milion korun na organizaci a odměny architektonické soutěže. O tom připravujeme speciální článek. Vedení města chce zároveň naprosto aktivně a dobrovolně darovat kraji Vysočina 700 tis na projekt krajské hasičárny – což mimochodem je podobná částka, jakou by město získalo z navýšení poplatků za popelnice a psy. Přitom město Jemnice už darovalo pozemek v tržní ceně za bezmála 10 milionů korun na výstavbu krajské hasičské zbrojnice a k ničemu dalšímu již dle smluv město není povinováno.

Starosta Jemnice Pavel Nevrkla obdržel medaili za osobní přínos pro Hasičský záchranný sbor. Proč? Je snad oněch 700 tisíc platba za obdrženou medaili nebo za převedené pozemky?(odkaz zde).

Jako opozice jsme přesvědčeni, že není správné, aby občané Jemnice zachraňovali rozpočet tímto zvýšením poplatků za odpady, když současné vedení města takto špatně nakládá s rozpočtem.

Přijďte, prosím, ať vidíte průběh hlasování o poplatcích, na veřejné zasedání zastupitelstva ve středu 15.11.2023 v 18 hodin na radnici. (pozvánka zde)