Požadujeme transparentní jednání s Kolářem

Rada města Jemnice (ODS, SNK, Mladí, Ano) pozvala Josefa Koláře k uzavřenému neveřejnému jednání bez účasti veřejnosti a opozičních zastupitelů. Vše vzbuzuje oprávněné pochybnosti. Před několik dny koaliční zastupitelé odmítli zrušit smlouvu na položení odpadního potrubí do řeky. Dokonce odmítli také zrušení probíhající změny územního plánu na výstavbu velkovýkrmny u Bažantnice (více zde). Někteří koaliční zastupitelé mají také obchodní vazby s J.Kolářem a starosta Nevrkla je velký příznivce megalomanských zatěžujících záměrů (více zde).

Opoziční zastupitelé uskupení „Za dobrý život“ tento postup odmítají a vyzvali vedení města k transparetnímu jednání. Na podatelnu byl proto minulý týden doručen tento oficiální dopis (zatím bez odpovědi či jakékoli reakce ze strany vedení města):

Vážený pane starosto, vážený pane místostarosto, vážení členové Rady města Jemnice,

na uplynulém zasedání Zastupitelstva města Jemnice jste informovali, že na zasedání Rady města budete jednat s panem Ing. Josefem Kolářem. Z jednání mohou nepochybně vyplynout záležitosti důležité pro budoucnost města. Vše zajímá občany i ostatní zastupitele. Jistě by  také mnozí rádi řekli své dotazy či náměty.

Chtěli bychom Vás tedy tímto požádat o přesunutí jednání s panem Kolářem na veřejné jednání zastupitelstva města Jemnice. Případně alespoň o umožnění účasti zastupitelů na jednání Rady města s panem Kolářem.

Výše uvedený navrhovaný postup je tak v zájmu celého města. Upozorňujeme také, že Zastupitelstvo města (tedy nikoli Rada) má vyhrazeno právo rozhodovat ve všech záležitostech týkajících se změn územního plánu a realizace výsledků místního referenda.

Věříme, že také Vaším cílem je maximální transparentnost a otevřenost, tak jak jste mnozí slibovali občanům před volbami.

podepsáni: Rudolf Svoboda, Mgr. Lenka Pokorná, Petr Ambrůz, Dis., Ing. Karel Stober