prihlasit-se-k-odberu-novinek

V Listech Jemnického mikroregionu se nedozvíte skoro nic. Víte proč?

Idilický plátek placený z rozpočtů obcí je jako Rudé právo za komunismu.Idylický plátek placený z rozpočtů obcí je jako Rudé právo za komunismu. Kritika a jiné názory se nepřipouští. Jemnický starosta Nevrkla (ODS) a jeho politická ambice kandidáta nejen do krajských voleb.

V minulém příspěvku jsme Vám přinesli článek opozičního zastupitele, který byl cenzurován a dodnes neotisknut. Dnes zde máme zdůvodnění šéfredaktora Petra Chňoupka, proč bylo otištění odmítnuto:

….článek je urážející, dehonestující, negativně se dotýká zástupců mikroregionu i šéfredaktora….

(autentická písemná odpověď šéfredaktora zde)

Jedná se pouze o kritiku, žádné urážky. ( celý cenzurovaný článek posuďte zde).

V prvním čísle Listů starosta Jemnice Pavel Nevrkla (ODS) zdůraznil :..“ neměly by se zaměřovat na názorové články“. Názory, natož ty jiné, a kritika se tedy nepřipouští. Naopak se můžete dočíst idylické oficiální verze o úspěších vedení Jemnické radnice či podobné úspěchy ODS kraje Vysočina. Nepřipomíná Vám to něco z dávných dob, jen přebarvené do modré barvy?

V letošním roce budou krajské volby, zanedlouho budou následovat ty parlamentní. Kandidátem ODS na krajského lídra je V. Schrek, na čtvrtém místě kandidátky je také starosta Jemnice Pavel Nevrkla (zdroj zde )

Lukrativní možnost pravidelně vydávat časopis v měsíčním nákladu cca 4500 ks je lákavá. Vydavatel dokonce pominul skutečnost, že některé obce mikroregionu patří do jihočeského či jihomoravského kraje. Slovo hejtmana Vysočiny z ODS či krajského radního taktéž s politickými ambicemi se jich tedy vůbec regionálně nedotýká, ale v parlamentních volbách se tento dosah bude hodit. Předvolební kampaň ODS tedy podle všeho vyjde levněji, protože ji podpoří nejen Jemnice, ale i ostatní obce našeho regionu ze svých rozpočtů. Příspěvkem na vydávání těchto modrých listů.