prihlasit-se-k-odberu-novinek

Ing. Karel Stober: „Jemnice musí mít vizi“

Narodil jsem se v roce 1974 a od svých 12 let trvale žiji v Jemnici. Po absolvování gymnázia jsem vystudoval Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně a pracoval jsem na různých manažerských pozicích v oblasti obchodu a řízení výroby. Vypracoval jsem se postupně až k členství ve statutárních orgánech několika firem a podílel se na jejich řízení. Dělal jsem dotační projekty, krizové řízení i projekty za mnoho desítek a stovek milionů. Vím však, že kariéra není to nejdůležitější v životě, proto jsem se před lety začal věnovat ekologickému zemědělství. Vedle ekologického zemědělství zajisté bude i nadále fungovat zemědělství konvenční. Jestli mám ale k něčemu velké výhrady, pak je to především tzv. intenzivní zemědělství, čili velkovýroba zahnaná do extrémů (nikoli taková, jakou běžně vidíte ve svém okolí dnes).

Impulzem pro společné založení spolku ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU bylo nepochopitelné chování zastupitelů a absence jakékoli vize pro budoucnost Jemnice a celého regionu. Procestoval jsem kus Evropy a viděl spoustu krásných míst. Získal jsem hodně kontaktů, které by se daly využít pro nás všechny.

Spolek sdružuje hodně skvělých lidí se spoustou nápadů. Mnoho dobrého by se dalo přenášet do našeho města.  Název spolku přesně vystihuje náš hlavní cíl – aby se tu dobře žilo. A dobré žití není vždy to samé jako pouhé peníze a zisk. Základem dobrého žití je především zdraví, hezké prostředí pro život, fungující a přívětivé město a úřad. Chápu, že se dnes lidé obávají růstu cen a obecně životních nákladů, ale odstranění těchto těžkostí nemohou očekávat od obrovského zemědělského podniku s intenzivní výrobou. Naopak i takové město jako Jemnice může hledat způsoby, jak za pomoci moderních technologií život v dnešní době lidem ulehčit.

Naučil jsem se, že prvotním impulzem každého konání by mělo být, že věci se musí dělat s láskou a pořádně. Pak vše spěje k dobrému výsledku. Vize pro budoucnost města musí být nadčasová a taková, aby ji občané brali za svou. Právě takovou vizi o dobrém životě Vám chceme přinést. Když nám pomůžete, budeme ji moci společně uskutečnit.

Ing. Karel Stober