prihlasit-se-k-odberu-novinek

Zastupitelstvo v Jemnici ignoruje vůli občanů vyjádřenou v anketě, většina hlasovala opět proti lidem

Zatupitelé v Jemnici uspořádali anketu, aby zjistili názor voličů. Anketa stála peníze nás všech, občané to vzali vážně a byla obrovská volební účast (54%) a drtivé odmítnutí velkovýkrmny (71%) a drůbežích jatek (63%). Zastupitelé proto hledali způsob, jak pokračovat ve změnách územního plánu i přes odpor občanů (prokázané ekonomické vazby jsou pro ně přednější – více zde nebo zde). Na základě toho se tedy zastupitelé rozhodli vůli občanů ignorovat a někteří celou anketu zpochybnili (například Ing. Novotný doslova přiznal, že projekty podporuje a on sám do volební urny dával více hlasovacích lístků….kandidát na starostu Ing. Nevrkla dokonce vyzval starostu aby se co nejdříve pokračovalo ve celém procesu změny územního plánua mohlo se co nejdříve dále hlasovat……). Zastupitelé se tak projevili jako „řádní hospodáři“ a v souladu se svým volebním slibem „pracují ve prospěch svých voličů“ -oObčané nám nemají do toho co mluvit a svoje si prosadíme i proti nim. Ostatně penez máme dost, zdražili se poplatky za popelnice a tak se vybere od občanů i na tu anketu….

Skupina 34 občanů v souladu se zákonem o obcích požadovala mimo jiné na základě výsledků ankety a s odkazem na ekonomickou propojenost některých zastupitelů s panem Kolářem hlasování o zamítnutí navržených změn. Zastupitelé proto museli hlasovat. Nicméně před hlasováním Ing. Novotný se přímo dožadoval konkrétních jmen 34 občanů, kteří daný požadavek vznesly. Pracovník městského úřadu mu sdělil, že v souladu s GDPR jména zastupitelé nedostali, protože jsou uvedena data narození. Přesto se pan Novotný šel demonstrativně přes celý sál na daný dokument podívat a chvíli trvalo, než prostudoval jména občanů. Vše komentoval slovy: „…žádné překvapení“

Výsledky hlasování:

odmítnutí velkovýkrmny – odmítli starosta Ing. Miloň Slabý, pan Roman Havlíček, Ing. Vladimír Hanák. Ostatní podporují vznik a proto bude pokračováno v přípravách změn územního plánu.

odmítnutí drůbežích jatek – odmítl pouze pan Roman Havlíček. Ostatní podporují vznik jatek (starosta Ing. Slabý se zdržel hlasování). Bude pokračováno v přípravách změn územního plánu.