prihlasit-se-k-odberu-novinek

SNK=Sdružení Nadšených Kolářovců ?

Město Jemnice je většinově ovládáno koalicí, v jejíž čele stojí volební uskupení s označením SNK. Mezi členy SNK patří například pan Ing. Kopr, Ing. Reegen, Ing. Hošek, pan Jar. Anděl a JUDr. Jiří Slabý. Jak je to s vazbami jednotlivých členů na pana Ing. Koláře (Rhea Holding) a proč tak ochotně vždy hlasují v jeho prospěch?

Předsedou volebního uskupení SNK je pan Ing. Jiří Kopr, který je na facebookových stránkách prezentován jako lídr SNK do nastávajících komunálních voleb, tedy kandidát na budoucího starostu. Zároveň je jednatelem a většinovým vlastníkem projekční kanceláře f-plan, spol. s r.o. Na stránkách firmy f-plan se můžeme dočíst, že dělal projekty pro firmy Rhea Holdingu (tj. např. pro firmu Zemspol Dešná, Zeobs Jemnice apod). Taktéž projektoval pro obec Lovčovice, kde je starostou pan Kolář.

V letech 2019-2021 firma f-plan přímo pro město Jemnice vypracovala 11 projektů a studií a celkem za to obdržela z městského rozpočtu částku 361 185,- Kč (podrobný seznam projektů zde). Součástí balíčku projektů bylo například také zastřešení tribuny fotbalového hřiště (při realizaci byl subdodavatel Rhea stav pana Ing. Koláře a tento dřevěný přístřešek stál občany 6,2 mil Kč…), nebo projekt na přesun autobusového nádraží k vlakovému (po uhrazení objednávky bylo toto zavrženo jako nereálné k realizaci, jednalo se tedy o neúčelně vynaložené prostředky). Všechny zakázky byly zadány napřímo, bez výběrového řízení….. byl to tedy přivýdělek k odměnám zastupitele…. Za svoji práci zastupitele a radního pobírá pan Ing. Kopr odměny z městského rozpočtu, které za toto volební období činí dalších cca 300 tis Kč. Pan Kopr je také předsedou komise pro územní rozvoj a plánování města Jemnice. Členkou této komise je také Ing. Tesařová z Rhea Holdingu. O její úloze v podpoře záměrů na výstavbu velkovýkrmny a drůbežích jatek již jistě všichni víme (podrobně zde). Ostatně Ing. Kopr veřejně na zastupitelstvu řekl: „komise je ráda, že paní Tesařovou ve svém týmu máme“ (viz Zápis 8/2021 ze zasedání Zastupitelstva města Jemnice, 24. 11. 2021, str. 23).

Z úst pana Ing. Koláře jsme měli možnost slyšet, že s mnohými zastupiteli spolupracuje (video zde.) To je pravda, o chatách pana Ing. Ervína Reegena jsme již slyšeli (podrobně včetně fotografií zde,. televizní zpracování zde

Dalším členem SNK je pan Jaroslav Anděl. Jeho firma se například podílela na významné velké zakázce výstavby stájí v Častohosticích pro Rhea Holding. Pan Kolář tuto spolupráci veřejně ocenil (podrobně zde). Na slavnostním otevření jsou vyfotografováni také další členové SNK pan JUDr. Slabý a pan Ing. Hošek.

JUDr. Jiří Slabý vlastní firmy BS Cost, s.r.o., VESELSKÉ PÍSKOVNY, s.r.o. V pořadu Záhady Josefa Klímy sdělil, že dodává písek – pro stavební firmu Rhea stav pana Koláře – více zde

Ing. Zdeněk Hošek posílal v souvislosti s požadovaným referendem za město Jemnice dopis Krajskému soudu, ve kterém namítal nemožnost konání referenda. Jako podpůrný argument přiložil dopis od Ing. Koláře, který si referendum nepřeje. Soud však vše smetl ze stolu, podpořil občany a vyhlásil referendum (usnesení soudu zde). Ing. Hošek tak alespoň hlasoval pro to, aby pan Kolář mohl postavit odpadní potrubí z budoucích drůbežích jatek do řeky Želetavky. Celé hlasování uvedl slovy: …“Bude to pro Jemnici dobré, záměr ZEOBSu je vstřícný…“ (podrobně zde). Dále hlasoval proti tomu, aby občané mohli mít levnější vodu z městských vrtů a naopak toto umožnil pouze panu Kolářovi, kterému to pak může přinášet několik milionů přídatného zisku (podrobně zde)